Haber

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nden (YYU) mezun olan öğrenciler için mezuniyet töreni düzenlendi.

YYU Zeve Yerleşkesi atletizm sahasında gerçekleştirilen törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından öğrenciler tören yürüyüşü yaptı.

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Balcı, törende akademisyenleri ve mezun olan öğrencileri tebrik etti.

Üniversiteden mezun olmanın çok güzel bir duygu olduğunu dile getiren Balcı, “Bu nedenle kendinizi şanslı hissedebilirsiniz. Hayat sizin için devam ediyor. Eğitiminiz boyunca sevgiyle, şevkle ve özveriyle kendiniz ve aileniz için bir başarı hikayesi yazdınız.” -fedakarlık.seni tebrik ediyorum.” söz konusu.

Balcı, üniversiteden mezun olmanın azim, azim ve çaba gerektirdiğini ancak bunun için öğrencilerin çok çalışmasının yeterli olmadığını vurguladı.

“Öğretmenlerinizin, idari ve teknik çalışanlarınızın, annenizin ve babanızın da azim, güç ve takviyelerini istiyor. Bu büyük bir fedakarlık. Bu yüzden çok değerli bir işe imza attığınızı düşünüyorum. Güzel bir üniversitede okudunuz. YYU 41 yıldır sadece Van için değil, ülkemiz için değer yaratan bölgenin bir parçası olan “Türkiye’nin incisi diyebileceğimiz çok değerli bir üniversite. Türkiye bir güç ve fırsatlar ülkesidir. Kararlılığınızı ve umudunuzu kaybetmeyin, yılmadan ve yorulmadan çalışmaya devam edin. Kendini geliştiren, yetiştiren, kendisiyle barışık, dünyadaki değişim ve dönüşüme ayak uyduran gençlere daha fazla fırsat sunuyor.”

Rektör Prof. Dr. Hamdullah Şevli ise yaklaşık 6 bin öğrenciyi mezun etmenin mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını dile getirdi.

Üniversitenin konumunu ülke ve dünyadaki üniversiteler arasında hak ettiği yere getireceklerini belirten Şevli, “Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Birleşmiş Milletler’in sürdürülebilir ünvanlarının 17’sinde dünya üniversiteleri arasında yer aldı. Geçen yıl ilk kez ve sadece 6 alanda sıralamalara girdik.Bu yıl açıklanan sonuçlara göre üniversitemiz en az 4-5 alanda dünyanın en iyi 200 üniversitesi arasına girmiş durumda.

Derece ile mezun olan öğrencilere yaş levhasında plaket verilmesinin ve mezun olmanın mutluluğunu yaşayan öğrencilerin keplerini atmasının ardından halk oyunları gösterisi sunuldu.

Şarkıların söylenmesiyle sona eren törene İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, kurum amirleri, akademik ve idari çalışanlar, öğrenciler ve aileleri katıldı.

haber-bozkir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu