Yaşam

Poor Things’in Başrolünde Emma Stone’un Aklınızı Başından Çıkaracak ve Sizi Ekranlara Kilitleyecek Filmleri

Poor Things’in yıldızı Emma Stone’un birçok filmi ve dizisi izleyicilerden büyük beğeni topluyor. Henüz Emma Stone’un filmlerini izlemediyseniz sizin için efsane bir liste hazırladık. Şimdiden izlemenin keyfini çıkarın…

20. Sallanan (2008)

IMDb’si: 6.2

Özet: The Rocker, kendisine yeni bir şöhret şansı verildiğinde gözden düşmüş bir davulcunun neler yaşadığını esprili bir dille anlatacak. Robert ‘Fish’ Fishman çok hırslıydı ve grubundan atılmadan önce rock n’ roll hayali için yaşıyordu. Yirmi yıl sonra tüm hayallerinden vazgeçip rock yıldızı olma hayalleri yıkılırken, okuldaki bir rock grubunun yeni bir davulcu aradığı haberini alır.

Yönetmen: Peter Cattaneo

Oyuncular: Rainn Wilson, Bradley Cooper ve Steve Adams, Emma Stone

19. Faydalı Arkadaşlar (2011)

IMDb’si: 6.5

Özet: New York’ta yaşayan Jamie (Mila Kunis), bir şirketin son derece yetenekli bir insan kaynakları görevlisidir. Dylan (Justin Timberlake) Los Angeles’ta çalışan bir sanat yönetmenidir. Jamie yeteneklerini kullanıp Dylan’ı New York’a yerleşmeye ikna ettiğinde yolları kesişir. Aşktan ve önemli ilgi alanlarından ölen Dylan ve Jamie, tanıştıktan sonra hiçbir bağlılığın olmadığı, yalnızca eğlenceli ve sorgusuz sualsiz seksin olduğu bir ‘arkadaşlık’ kurarlar.

Yönetmen: Will Gluck

Oyuncular: Justin Timberlake, Mila Kunis, Patricia Clarkson

18. Ay Işığında Büyü (2014)

IMDb’si: 6.5

Özet: Usta illüzyonist Stanley, çocukluk arkadaşı Howard Burkan’ın ısrarı üzerine Catledge ailesini malikanelerinde ziyaret etmeyi kabul eder. Asıl amacı annesiyle birlikte buraya davet edilen genç medyum Sophie’yi gözlemlemektir. Çünkü o, hayatını yalan vaatlerle insanları kandıran medyumların yalanlarını ortaya çıkarmaya adadı. Bu nedenle kimliğini saklayan ve kendisini iş adamı olarak tanıtan Stanley, genç kadına yaklaşıp iddia ettiği medyumluk yetkileriyle insanları aldatıp kandırmadığını görmek ister. Ancak Stanley’nin Sophie’nin tatlılığına ve sempatik çekiciliğine kapılmaması hiç de kolay olmayacaktır…

Yönetmen: Woody Allen

Oyuncular: Colin Firth, Emma Stone, Eileen Atkins

17. Kağıttan Adam (2009)

IMDb’si: 6.6

Özet: Paper Man, Richard Dunne adındaki başarısız bir yazar ile Long Island’da yaşayan ve Dunne’a büyümeyi öğreten bir genç arasındaki dostluğu konu alıyor. Öte yandan işin içine hayali bir üstün kahraman da giriyor.

Yönetmen: Kieran Mulroney, Michele Mulroney

Oyuncular: Jeff Daniels, Emma Stone, Ryan Reynolds

16. Mantıksız Adam (2015)

IMDb’si: 6.6

Özet: Woody Allen’ın yeni filmi, küçük bir kasabadaki küçük bir kampüste ideoloji profesörü olarak çalışan ve orta yaş krizi de dahil olmak üzere pek çok kriz yaşayan bir adamın hayatını değiştirme çabasını beyaz perdeye taşıyor. Profesör Abe Lucas duygusal açıdan büyük bir darbe aldığı bir dönemde küçük bir kasabaya taşınır ve oradaki üniversitede ders vermeye başlar. Dersini alan gençlerden biri olan Jill Pollard sınıfın en zeki öğrencisidir ve ikilinin arasındaki dostluk zamanla gelişir. Jill, erkek arkadaşı Roy ile uzun süredir mutlu bir ilişki içinde olsa da Abe’yi çekici bulmadan edemiyor. Abe ve Jill’in birlikte vakit geçirdikleri günlerden birinde bir yabancının konuşmasına kulak misafiri olurlar. Abe, kadının anlattıklarından çok etkilenir ve kendisi dahil birçok insanın hayatını derinden etkileyecek bir karar verir.

Yönetmen: Woody Allen

Oyuncular: Joaquin Phoenix, Emma Stone, Parker Posey

15. İnanılmaz Örümcek Adam 2 (2014)

IMDb’si: 6.6

Özet: New York’u tehdit eden en büyük tehlikelerden biri olan Electro, bir anda ortaya çıkar ve Peter Parker, şimdiye kadar gördüğü en güçlü düşmanı yenmek zorundadır. Örümcek Adam, eski dostu Harry Osborn’un geri dönmesiyle tüm düşmanlarının ortak noktası olan OsCorp’u keşfeder. Öte yandan Gwen’in babasına verdiği sözü unutmayan Peter, Gwen’e zarar vermemek için elinden geleni yapmaya çalışır ancak Electro’nun ortaya çıkışı ve Harry Osborn’un geri dönüşü onun bunu tutmasını oldukça zorlaştıracaktır. söz. Peter Parker’ın geçmişine dair yeni ipuçları Örümcek Adam’ın hayatının gidişatını derinden etkileyecektir…

Yönetmen: Marc Webb

Oyuncular: Andrew Garfield, Emma Stone, Jamie Foxx

14. Cinsiyetler Savaşı (2017)

IMDb’si: 6.7

Özet: Dünyanın bir numarası Billie Jean King ile eski şampiyon Bobby Riggs arasında 1973 yılında oynanan tenis maçı tarihe “Cinsiyetlerin Savaşı” olarak geçmiştir. Bu muhteşem maç tüm zamanların en çok izlenen spor karşılaşması oldu. Zamanın ruhunu yakalayan ve cinsiyet ayrımcılığı konusunda dünya çapında gündem yaratan bu karşılaşma feminist hareketi de cesaretlendirdi. King ve Riggs, medyanın baskısı altında saha dışında daha kişisel ve karmaşık meselelerle uğraşıyorlardı. Eşinin desteğiyle kurumlara karşı eşit ücret mücadelesi veren King, kendi cinsiyetiyle de mücadele ediyordu. Bu arada Riggs, eski ihtişamını yeniden yaşamak için mirasını ve şöhretini riske atıyor. Billie ve Bobby birlikte; Tenis kortlarının çok ötesine geçen ve dünyanın her yerindeki kadın ve erkekler arasındaki tartışmaları teşvik eden kültürel bir gösteri işlevi gördüler.

Yönetmen: Jonathan Dayton, Valerie Faris

Oyuncular: Emma Stone, Steve Carell, Andrea Riseborough

13. Gangster Takımı (2013)

IMDb’si: 6.7

Özet: 1949’un Los Angeles şehri, acımasız ve doğuştan sahtekar olan Mickey Cohen’in (Sean Penn) kontrolü altındadır. Uyuşturucu, silah ve kadın ticaretini tek başına yürüten Cohen’in arkasında sadece güçlü mafya adamları değil, yerel polis ve hatta politikacılar da var. Los Angeles Polis Departmanında hiç kimse onunla yüzleşmeye cesaret edemediğinde birime dış destek sağlamakla görevlendirilen Teğmenler John O’Mara (Josh Brolin) ve Jerry Wooters (Ryan Gosling), Cohen’in işine müdahale etmeyi başarabilecekler mi?

Yönetmen: Ruben Fleischer

Oyuncular: Josh Brolin, Ryan Gosling, Sean Penn

12. İnanılmaz Örümcek Adam (2012)

IMDb’si: 6.9

Özet: Peter Parker, gerçek ailesi tarafından terk edilmiş, amcası ve teyzesi tarafından büyütülmüş, sosyal hayatta zayıf bir karaktere sahip, lise çağındaki bir gençtir. Her ergen ‘Ben kimim? Nereye aitim?’ sorusunu yaşar. Sorunları daha derinlemesine sorar. Öte yandan Gwen Stacy’ye körü körüne aşıktır. Parker bir gün babasına ait bir çanta bulur ve ebeveynlerinin ortadan kaybolmasının ardındaki sırları çözmeye karar verir. Oscorp şirketi ve babasının eski ortağı Dr. Curt Connor’ın laboratuvar çıkışlarıyla karşı karşıya kalır. Peter Parker’ın artık hiçbir şeyi eskisi gibi olmayacak…

Yönetmen: Marc Webb

Oyuncular: Andrew Garfield, Emma Stone, Rhys Ifans

11. Kolay Bir (2010)

IMDb’si: 7

Özet: Nathaniel Hawthorne’un Türkiye’de de basılan ‘The Red Stamp’ adlı kitabının çağdaş uyarlaması niteliğindeki film, Amerika’da bir lisede geçiyor ve bir kızın cinsel ilişkiye girdikten sonra yaşadığı komik olayları anlatıyor. Okulda iftira ve dedikodular yapılıyor… Ama bu sefer iftira ve dedikodular onu daha bilinen ve maddi açıdan daha uygun bir seviyeye taşıyor…

Yönetmen: Will Gluck

Oyuncular: Emma Stone, Malcolm McDowell, Patricia Clarkson

10. Zalim (2021)

IMDb’si: 7.3

Özet: Zeki ve yaratıcı bir kız olan Estella’nın hayatı, onun haylazlık tutkusunu takdir eden iki hırsızla arkadaş olmasıyla bambaşka bir hal alır. Genç kız arkadaşlarıyla birlikte Londra sokaklarında kendine bir hayat kurar. Moda konusunda oldukça yetenekli olan Estella, moda efsanesi olan korkutucu Barones von Hellman’ın dikkatini çekmeyi başarıyor. Ancak kurdukları ilişki Estella’nın kötü yanını kabullenmesine ve Cruella’ya dönüşmesine neden olur.

Yönetmen: Craig Gillespie

Oyuncular: Emma Stone, Emma Thompson, Joel Fry

9. Çılgın, Aptal, Aşk. (2011)

IMDb’si: 7.4

Konusu: Dışarıdan bakıldığında, Cal Weaver (Steve Carell) mükemmel bir hayata sahiptir: Mükemmel bir işi, mükemmel bir evi ve ona sevimli çocuklar veren gençliğinin sevgilisi olan karısı vardır. Ancak Cal, karısı Emily’nin (Julianne Moore) kendisini aldattığını ve dahası ayrılmak istediğini öğrenince Amerikan rüyasından uyanır.

Yönetmen: John Requa, Glenn Ficarra

Oyuncular: Steve Carell, Ryan Gosling, Julianne Moore

8. Favori (2018)

IMDb’si: 7.5

Özet: 18. yüzyılın başlarında İngiltere, Fransızlarla savaş halindedir. Buna rağmen ördek yarışları ve ananas ziyafetleri artıyor. Sağlığı kötü olan Ana Kraliçe ülke tahtında otururken, bir yandan da sırdaşı, danışmanı ve gizli sevgilisi Marlborough Düşesi Sarah Churchill, kraliçenin bozulan sağlığı ve değişken mizacıyla uğraşırken, diğer yandan da onun yerine ülkeyi yönetiyor. Yeni gelen hizmetçi Abigail, etkileyiciliğiyle Leydi Sarah’a kendini sevdiriyor. Sarah, Abigail’i kanatları altına aldığında Abigail, aristokrat köklerine dönme şansı yakalar. Savaş siyaseti Sarah için fazla zaman alıcı hale gelince Abigail, kraliçenin arkadaşı olma görevini üstlenir. Takdire şayan dostlukları, Abigail’e hedeflerini gerçekleştirme şansı verir. Abigail artık hiçbir kadının, erkeğin veya siyasi nüfuzun onun önünde durmasına izin vermeyecek…

Yönetmen: Yórgos Lánthimos

Oyuncular: Olivia Colman, Rachel Weisz, Emma Stone

7. Süper Kötü (2007)

IMDb’si: 7.6

Özet: Superbad bir lise komedisidir. Liseden mezun olmak üzere olan ve ‘asosyal’ ya da inek olarak tanımlanabilecek iki gencin örnek maceralarını alaycı bir üslupla anlatıyor. Superbad’in yaratıcıları, bu filmin tipik gençlik filmlerinde bulunan klasik lise hiyerarşisine sahip olmadığını söylüyor. Mesela lisenin karizmatikler ve kaybedenler olarak ayrılamayacağını, mutlaka bir ortası olduğunu savunuyorlar ve bunu sinemaya da yansıtmak istiyorlar. Eğlenceli bir gençlik filmi.

Yönetmen: Greg Mottola

Oyuncular: Jonah Hill, Michael Cera, Christopher Mintz-Plasse

6. Zombi Ülkesi (2009)

IMDb’si: 7.6

Özet: Ruben Fleischer’in yönettiği korku komedi türünde bir zombi filmi. Bir grup sağlam insan, zombilerin ele geçirdiği bir dünyada hayatta kalmaya çalışıyor.

Yönetmen: Ruben Fleischer

Oyuncular: Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Emma Stone

5. Manyak (2018)

IMDb’si: 7.7

Özet: Emma Stone ve Jonah Hill’i bir araya getiren dizi, ruhsal sorunları nedeniyle akıl hastanesinde kalan ve gerçeklikten kaçmak için kendi hayalinde yarattığı bir dünyada yaşayan bir adamın hikayesini anlatıyor.

Yaratıcı: Patrick Somerville

Oyuncular: Emma Stone, Jonah Hill, Justin Theroux

4. Kuşçu (2014)

IMDb’si: 7.7

Özet: ‘Birdman’ adlı seçkin kahraman film serisiyle ünlenen dönemin aktörü Riggan, yönettiği ve başrolünü üstlendiği Broadway oyunu için son hazırlıklarını yapmaktadır. Ancak provalar sırasında oyunculardan biri beklenmedik bir şekilde yaralanmıştır ve yerinin acilen doldurulması gerekmektedir. Lesley ve en yakın arkadaşı Jake’in teklifiyle bir zamanlar popüler bir yıldız olan Mike Shiner ile tanışır. Riggan sahneye çıkmaya hazırlanırken Mike Shiner, kız arkadaşı Laura, kişisel asistanı kızı Sam ve mükemmeliyetçi eski karısı Sylvia ile uğraşmak zorundadır. Riggan, yeniden itibar kazanmasını beklediği bu oyunun beklentilerin aksine olumlu geri dönüşler alması için elinden geleni yapacaktır.

Yönetmen: Alejandro González Iñárritu

Oyuncular: Michael Keaton, Zach Galifianakis, Edward Norton

3. Zavallı Şeyler (2023)

IMDb’si: 8

Özet: Poor Things, bir bilim adamı tarafından hayata döndürülen genç bir kadının hikayesini anlatıyor. Genç bir bayan olan Bella trajik bir şekilde ölür. Ancak olağanüstü bir bilim adamı olan Dr. Godwin Baxter, beynini bir bebek beyniyle değiştirerek onu hayata döndürür. Bexter’ın koruması altında Bella, etrafındaki dünyayı keşfetmek için kendini keşfetme yolculuğuna çıkar. Bu sırada yolu becerikli ve ahlaksız bir avukat olan Duncan Wedderburn ile kesişir ve ikili, kıtalar arasında çılgın bir maceraya atılır.

Yönetmen: Yórgos Lánthimos

Oyuncular: Emma Stone, Mark Ruffalo, Willem Dafoe

2. La La Ülkesi (2016)

IMDb’si: 8

Özet: Aşıklar Şehri, yolları kesişen iki kişinin hikayesini anlatıyor. Hayatlarında bir yön bulmaya çalışan iki tutkulu insan olan Sebastian ve Mia’nın yolları bir gün Los Angeles’ta trafik sıkışıklığı sırasında kesişir. Her ikisi de sanat tutkunu olan bu iki kişi, hayallerini gerçekleştirme yolunda ilerlemektedir.

Sebastian, geleneksel cazın sütunlardan yükseldiği bir kulüp açmanın hayalini kurarken Mia, kafesinde çalıştığı sinema sahnesinde kendisine uygun tüm oyunculuk seçmelerine katılarak rol almanın telaşındadır. Bu iki kişinin kalpleri birbirleri için atmaya başladığında hayat şartları ortaya çıkan imajı bozacak ve onları yavaş yavaş hayallerinden uzaklaştırmaya başlayacaktır.

Yönetmen: Damien Chazelle

Oyuncular: Ryan Gosling, Emma Stone, John Legend

1. Yardım (2011)

IMDb’si: 8.1

Özet: Genç bir kız olan Eugenia Phelan, iyi bir eğitim aldığı okuldan mezun olmuştur ve diğer kız arkadaşları gibi evlenip çocuk sahibi olmak yerine kendine kariyer yapmak istemektedir. Yazar olmaya kararlı olan genç kız, ailesinin beklentilerini boşa çıkarır ve yerel bir gazetede küçük bir köşe yazısı alır. Ev işleriyle ilgili ipuçlarını yazdığı bu küçük köşe için en yakın arkadaşının hizmetçisi Aibileen’den yardım ister ve böylece kendini sıra dışı bir projeye başlarken bulur. Bu gizli proje için dokunaklı hikayeler yazmaya başlarken, hizmetçi Aibileen ve aşçı Minny’nin anlattığı gerçek insan hikayelerinden ilham alıyor…

Yönetmen: Tate Taylor

Oyuncular: Emma Stone, Jessica Chastain, Viola Davis

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort