Haber

Yurdağ’dan 6’ncı ilçe çağrısı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Erzurum İl Başkanı Adem Yurdagül, geçmişte teşvikleri hep mağdur olan Erzurum için kesin adım atılması çağrısında bulundu.

Başkan Yurdagül, “Erzurum’daki iş dünyasının şu anda 6’ncı Teşvik Bölgesinde olacağı yönünde bir beklenti var. Bu beklentinin acilen karşılanması gerekiyor.”

Önder Yurdagül, teşvik sistemlerinin yatırımcıları belirlenen bölgelere çekmeyi amaçladığının altını çizerek, “Şu anda Erzurum’da yatırımcıyı çok rahatsız eden bir durum olduğu için bu yasalar iş dünyası için, yatırım için, istihdam için, beklentiler için çıkıyor. karşılanması ve gerekli adımların atılması gerekir” dedi.

Eksiklik Giderilmelidir

Cumhur İttifakı ortağı olarak; MHP Erzurum İl Başkanı Adem Yurdagül, bu konuyu her zaman gündemde tutarak ilgili bakanlığın ve tüm siyasi çevrelerin dikkatine sunacaklarını belirterek, “Erzurum 6’ncı Teşvik Bölgesi içinde olmak, Erzurum’u cazibe merkezi yapmak demektir. Yatırımcılar için SSK primlerinde bile çok ciddi oranlarda indirim sağlayan bu sisteme Erzurum’un da dahil edilmesi çok büyük bir eksiklik. MHP olarak elbette bu eksikliği gidermek için elimizden geleni yapacağız. İttifak ortağımız AK Parti’nin bu konuyla yakından ilgilenmesini bekliyoruz.” – ERZURUM

haberlalapasa.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu