Haber

Şanlıurfa’da çadır çalan 3 kişi gözaltına alındı

ŞANLIURFA’da depremden etkilenen ihtiyaç sahibi ailelere verilecek AFAD çadırlarını çalan 3 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Şanlıurfa’nın Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Siverek ilçesinde bir evde yapılan aramada, kullanılmayan 4 AFAD çadırı ele geçirildi. Çadırlara el konulurken, zanlı gözaltına alındı.

Kent merkezine bağlı Şair Nabi Mahallesi’nde AFAD çadırlarını çalan iki zanlı polis ekipleri tarafından yakalandı. Yakalanan AA (41) ve HU (46), emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. El konulan çadırlar mahalle muhtarına teslim edildi. KONUTLARA EKSTRA MÜDAHALE

340 kişinin yaşamını yitirdiği, 8 bin 500 kişinin yaralandığı kentte, evlerinin hasar görmesi ya da riskli olması nedeniyle taşınmak zorunda kalan vatandaşlar, yükselen kira fiyatları nedeniyle zor günler geçiriyor. 3 ila 15 bin lira arasında değişen kira fiyatlarına tepki gösteren Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, “Devlet ve millet el ele vererek bu sıkıntıları aşmak için ekmeğimize ortak olurken, bu durumu fırsat bilen çalışkanların varlığı da ortada. Bu durum bizi çok üzüyor. Fahiş kira artışlarına dair haberler duyuyoruz. Bu konunun özellikle hukuki olarak takipçisi olacağım” dedi.

cinarcik-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu